Ведення складського обліку неможливе без складів та магазинів. Саме вони є певними локаціями та точками, де відбуваються основні переміщення, списання, продажі та поступлення, тобто ведеться товарооблік.

Склад відіграє ключову роль в роботі товарооблікової системи, адже по ньому визначаються залишки, обороти та вся документація. За допомогою фільтру по складу можна дізнатись необхідну інформацію по певній локації по всім товарам або ж окремо по кожному. До прикладу, таким чином також визначається прибуток та виторг по певному магазину. Це дозволяє краще та ефективніше провести оцінку фінансової ситуації.

Зверніть увагу, що мова йде не виключно про склади, а ще й про магазини, торгові точки та будь-які інші місця, де зберігаються або продаються товари.

На платформі Skynum можливе створення необмеженої кількості складів та магазинів. Це корисно торговим мережам, котрі мають декілька точок. Крім того, підтримується внутрішній облік, який дозволяє переміщати товари між складами.

Створення складів і магазинів

Для роботи зі складом потрібно його спочатку створити. Щоб зробити це перейдіть в «Налаштування > Довідники > Склади та магазини». На цій вкладці ви зможете створити, налаштувати, відредагувати або видалити склад.

Далі для створення торгової точки натисніть «Додати склад/магазин». Перед вами відкриється сторінка з полями. Заповніть всі необхідні поля.

1. Поле «Назва» - це рядок, де прописується найменування складу/магазину, який створюється.


2. Поле «Облікова ціна товарів на складі» дозволяє обрати, за якою саме ціною буде відбуватись облік в системі.


3. Поле «Каса» з‘являється при наявності більше ніж однієї каси у системі і дає можливість обрати потрібну касу.


Далі детально розглянемо, як завершити створення складів та магазинів.

Вибір облікової ціни

Облікова ціна може бути різних варіантів в залежності від ваших потреб.

  • Ціна приходу

Облік проводиться згідно з приходною ціною. Таким чином в залишках, оборотах та усій документації буде вказана ціна приходу по всім партіям. Це дуже зручно, адже дозволяє легко відслідкувати доходи та контролювати фінансову частину бізнеса.

  • Продажна ціна

Існують випадки, коли вартість закупки немає значення або ж підприємець не хоче її висвітлювати в товарообліковій системі. Тоді можна скористатись обліком за продажною ціною, тобто за роздрібною. Цей варіант має серйозний недолік - система не зможе вирахувати собівартість, виторг та прибуток, адже не знає ціни приходу.

  • Автономно

Це в деякій мірі ізольований склад, адже при встановленні облікової ціни «автономно» ви не зможете вести облік залишків та оборотів. Як це працює? При переміщенні товарів зі звичайного складу на автономний товари зі звичайного спишуться, а в автономний не поступлять.

Навіщо автономний склад? Фактично він існує, але, до прикладу, по ньому ви не хочете вести облік. Це може бути через те, що склад сам для себе веде облік і ці обліки ніяк не пересікаються між собою. Або ж якщо не зацікавлені в тому, щоб вести облік залишків, слідкувати за оборотами.

Будьте уважні, адже облікова ціна встановлюється лише один раз. Її не можна змінити, якщо наявні якісь переміщення, пов’язані з цим складом.

Встановлення внутрішньої каси

Крім цього, є ще одне додаткове поле, котре за замовчуванням відсутнє. Поле «Каса» необхідне для визначення внутрішньої каси, яка буде закріплена за певним складом або магазином.

Поле відображається тільки якщо в компанії більше однієї каси. Створити касу можна в підрозділі «Каси» в розділі «Довідники». Детальна інформація представлена в інструкції по створенню кас.


Тоді з’явиться це поле та буде вибір різних кас, котрі вже внесені в систему. Підбір потрібної каси дозволить підключити певну касу до певного магазину. Це дає можливість вести фінансовий облік по кожній окремій касі, що спрощує роботу.

При необхідності склад або магазин можна видалити. Це доступно тільки у тому випадку, якщо немає оборотів та переміщень товару на цьому складі. Інакше система не дозволить зробити видалення. З редагування доступна тільки зміна назви.

Склад та магазин - це основа всього складського обліку. Саме з їх створення розпочинається робота з товарообліковою системою.

Ще більше цікавої інформації про налаштування системи Skynum читайте в статтях: