Матеріали можна обирати із вже наявних або ж створювати одразу при оприбуткуванні. До прикладу, якщо у вас ательє, то ви можете додати тканини, ґудзики, мереживо, нитки і т.д.
Основна задача - отримати на складі матеріали для подальшого виробництва.
Крок 2. Створення технологічної карти
Технологічна карта - це спеціальна картка, в якій вказується виріб та затрати для його виготовлення.
Щоб створити технологічну карту, перейдіть в «Продукція» та оберіть розділ «Технологічні карти». Далі натисніть кнопку «Створити».

Далі обираємо поле «Продукція», де можна вибрати вже створені продукти або ж додати новий. Для додавання натисніть «Нова продукція». Перед вами відкриється звичайна картка товару, яка надалі з’явиться у картотеці товарів.
Заповнюємо картку згідно з інформацією про майбутню продукцію.

Після цього з’являється сторінка з більш детальною інформацією про продукт, а саме - з матеріалами та витратами. Тут ви заповнюєте дані про всі матеріали, використані при створенні, та витрати на виготовлення.
Для початку вносимо матеріали. Наприклад, тканину, нитки, ґудзики та інші аксесуари або додаткові елементи.

Потім вносимо витрати на виготовлення продукції. Витрати можуть бути різні - починаючи від заробітної плати та закінчуючи комунальними послугами. Врахуйте, що це витрати саме на виготовлення однієї одиниці товару, тому витрати на електроенергію чи зарплату можуть бути за годину або день, а не за місяць.

На основі цих двох затрат формується ціна одиниці продукції за калькуляцією, котра надалі потрібна для встановлення ціни.

В кінці технологічна карта зберігається, а створена продукція додається в розділ «Товари».
Технологічна карта буде також доступна в картці товару у цьому розділі.

За потреби ви можете її змінити у будь-який момент - додати нові матеріали або вилучити певні витрати. При цьому такі зміни ніяк не відобразяться на вже створеній продукції.
Зверніть увагу, що технологічна карта - це не створення товару, тому він не з’явиться на складі після цього. Щоб продукція поступила на склад, її потрібно виготувати через документ виробництва.
Крок 3. Виробництво товару
Знову перейдіть у розділ «Продукція», де оберіть «Виробництво» та створіть новий документ. З’являється типова форма документа, яку необхідно заповнити. Саме тут відбувається створення товару, а на нашому прикладі - пошиття товару.

Переходимо до заповнення полів. У верхній частині потрібно вказати:
- номер документа;
- дату створення документа;
- склад, з якого відбувається списання матеріалів;
- склад, на який відбувається оприбуткування продукції.

Далі додаємо продукцію у товарні рядки. Її картка може вже бути створена або ж необхідно додати продукт в систему.

Автоматично підтягнуться усі ціни, котрі можна зміни. Наприклад, роздрібна або гуртова. Також з’явиться калькуляційна ціна, котру можна відредагувати, натиснувши на відповідну кнопку. Так ви зможете швидко повернутись до технологічної карти і провести перерахунок саме для цього виробництва.

В кінці документ активується, після чого розрахується собівартість товару. Вона розраховується на основі тієї партії, з якої надійшли товари.

У цьому випадку собівартість дорівнює калькуляційній ціні, але так буде не завжди. Коли у вас велика кількість приходів матеріалів, то калькуляція та кінцева собівартість можуть бути різні.
Після виробництва продукція з’являється на складі, а його можна перевірити у залишках в картці товару.

При цьому кількість матеріалу зменшиться, що також можна відслідкувати в залишках та оборотах.
Зверніть увагу, документ виробництва можна деактивувати тільки, якщо товар ще не був проданий.
Друкований варіант документа можна отримати, натиснувши в документі на «Друкувати». В результаті ви отримаєте повну інформацію про те, скільки і чого оприбутковано, які матеріали та затрати використані, та загальну суму.

На цьому етапі виробництво закінчується. Створена продукція стає звичайним товаром на складі, який можна продавати без спеціальних особливостей.
Платформа Skynum - максимально адаптована під потреби підприємців та різних бізнесів, тому навіть облік з виробництвом не стане проблематичним питанням.
Ще більше корисної інформації про систему можна дізнатись в Базі знань.