У роздрібній торгівлі безготівкова оплата на касі є ключовою потребою будь-якого магазину. У платформі Skynum продаж товарів через касу здійснюється через додаток касира Скайнум.Каса.

Незважаючи на те, що фізичні банківські термінали дуже поширені і повністю вирішують завдання безготівкової оплати, в Скайнум.Каса додатково можна підключити оплату за QR кодом.

Додавання оплати за QR-кодом має цілу низку переваг:

  1. Альтернативний варіант оплати для покупців, ви можете запропонувати покупцеві оплату через фізичний термінал або QR-код.

  2. Перестрахування на випадок виходу з ладу фізичного банківського терміналу.

  3. Більш вигідна комісія порівняно з банківським терміналом.

Крім того, якщо ви використовуєте касу на смартфоні або планшеті, ви можете повністю відмовитися від банківського терміналу і використовувати тільки QR оплату.

У Скайнум.Каса прийом оплати за допомогою QR коду працює зручно та швидко. Ви формуєте чек як завжди і переходите на сторінку оплати. Далі натискаєте кнопку із зображенням QR коду. У вас буде на вибір сплатити за допомогою банківського терміналу або QR-коду.


Вибираєте QR оплата і система згенерує та покаже на екрані QR код, який покупець може зчитати з вашого екрану або з фізичної підставки, яку можна замовити у Монобанку.


Після того, як покупець оплатить, Скайнум.Каса відразу дізнається про це і автоматично успішно фіскалізує чек без вашої участі.

Налаштування та підключення QR оплати

Насамперед вам необхідно підключити інтернет-еквайринг та отримати токен у monobank. Розглянемо детально весь процес, що складається з трьох кроків.

1. Відкрийте рахунок ФОП у monobank (якщо у вас його ще немає). Відкриття та обслуговування рахунку ФОП у Монобанку безкоштовне та займає 2 хвилини. Все можна зробити онлайн через мобільний додаток monobank.

Якщо у вас вже є рахунок ФОП в іншому банку, ви все одно можете відкрити ще один у monobank та користуватися одночасно двома.

2. Заповніть анкету для підключення інтернет-еквайрингу на цій сторінці https://www.monobank.ua/e-comm

У формі необхідно вказати наш сайт skynum.ua щоб ваша заявка була правильно оформлена. Після заповнення форми протягом доби (зазвичай моментально) вам надійде повідомлення про підключення та інструкції.

3. Після підключення можна отримати токен. Для цього перейдіть за посиланням https://web.monobank.ua та виконайте вхід до свого особистого кабінету monobank. Зайдіть до розділу “Інтернет - Управління еквайрінгом” та створіть новий токен.


Якщо у вас немає розділу "Інтернет" це означає, що пункт 2 ще не виконаний і вам необхідно подати заявку на підключення інтернет-еквайрингу.

Отриманий токен вам знадобиться у платформі Skynum.Тепер переходимо до налаштувань у платформі Скайнум. Відкрийте розділ “Налаштування – Інтеграції – Платіжні сервіси” та додайте нову інтеграцію з monobank.


1. Введіть назву інтеграції, наприклад “QR оплата”.

2. У полі “Токен” введіть токен отриманий з вашого особистого кабінету monobank.

3. Встановіть перемикач “Інтеграція активна”.

4. Якщо ви хочете використовувати фізичну QR касу на підставці, то введіть її номер у полі “Ідентифікатор QR каси”.

5. Збережіть інтеграцію і перевірте підключення.

6. Після цього, відкрийте розділ “Налаштування - Довідники - Комп'ютери” та виберіть комп'ютер каси, на якому ви хочете використовувати QR оплату.

7. У полі “QR оплата” виберіть щойно створену інтеграцію та збережіть зміни.

На цьому всі налаштування завершені і ви можете почати приймати оплату за кодом QR в Скайнум.Каса.На практиці весь процес підключення займає кілька хвилин (без урахування очікування заявки на підключення).

Кожний користувач нашої платформи тепер може підключити QR оплату від monobank та надати додатковий спосіб оплати своїм покупцям у Скайнум.Каса.