На чолі будь-якої компанії стоїть її засновник. Зазвичай ця людина є головною на певному підприємстві, тому з нею пов’язана велика кількість фінансових операцій та додаткових можливостей роботи.

Засновників може бути одразу декілька, і усі вони мають здатність поводити грошові розрахунки, внесення чи видаток з каси. Для полегшення ведення обліку та врахування у звітності можливих додаткових внесків чи витрат необхідно налаштувати довідник «Засновники».

Створення засновників в товарообліковій системі

Щоб додати у систему Skynum певного засновника, необхідно для початку перейти в «Налаштування» та у розділі «Довідники» знайти пункт «Засновники».

На цій сторінці натисніть кнопку «Додати засновника». У вікні, що з’явилось, введіть прізвище, ім’я та по батькові засновника, якого бажаєте внести. В кінці натисніть «Зберегти».


Таким чином ви додасте засновника в систему, що допоможе у веденні бухгалтерського обліку.


Створювати можна необмежену кількість керівників. Вони всі будуть представлені в довіднику «Засновники».

Для чого потрібні «Засновники»?

Бувають випадки, коли засновники у зв’язку з певними обставинами, вносять кошти в касу або ж навпаки їх вилучають. При правильному фінансовому обліку гроші не можуть взятись просто нізвідки, тому потрібно створити прибутковий або видатковий касовий ордер з вказанням суми та засновника, який провів цю операцію.

Розберемо на прикладі. Засновник через певні причини вирішив зробити внесення в касу. Для цього потрібно зробити прибутковий касовий ордер. Перейдіть у «Фінанси» та у розділі «Каса» оберіть «Прибутковий касовий ордер». Натисніть «+Новий платіж».

На новій сторінці знайдіть «Тип оплати» та вкажіть «Засновник». Тут з’явиться ще одне додаткове поле, де можна буде обрати певного засновника.


Так ви зможете правильно вести бухгалтерський облік та слідкувати за фінансами.

Для більш злагодженої роботи системи ознайомтесь з інструкціями по налаштуванню наступних довідників: