Платформа Skynum містить широкий функціонал для зручної та якісної роботи. Серед функцій є можливість масового перерахунку цін товарів по різних алгоритмах завдяки гнучким налаштуванням. Таким чином ви зможете швидко організувати перерахунок будь-якої кількості товарів.

Ця функція особливо необхідна, якщо у вашої компанії змінилась цінова політика, і вам необхідно додати до всіх товарів, наприклад, 5-10% націнки. Або ж при зміні курсу долара/євро є потреба в перерахунку цін. Також такий варіант підходить при загальній уцінці товару при закритті магазину. Тобто реальних випадків дуже багато. Незалежно від причини масова зміна цін проводиться за одним і тим же алгоритмом, про який ми поговоримо далі.

Спершу щоб здійснити зміну цін, необхідно перейти в розділ «Товари - Картотека» та натиснути на кнопку «Зміна цін».

Перед вами з’явиться модальне вікно з інформацією по перерахунку.

У цьому вікні вноситься вся необхідна інформація щодо налаштування процесу перерахунку.

Перед вами з’являться нові поля для заповнення. Про них піде мова далі.

  • Яку ціну змінити?

В першу чергу потрібно встановити, яку саме ціну ви плануєте змінити. Це може бути будь-яка з типів ціни, котрі у вас представлені. Наприклад, роздрібна, гуртова або ж будь-яка інша встановлена.

Зверніть увагу, що прихідні ціни таким методом перерахувати неможливо.


  • Для якої категорії товарів?

У цьому полі потрібно вказати категорію товарів, для яких буде оформлятись зміна цін. При збереженні поля пустим перерахунок проведеться для всіх товарів.


Також тут ви можете одразу вказати чи перерахунок відбувається тільки для товарів із залишками чи абсолютно для всіх створених.

Далі слід перейти до основних налаштувань перерахунку. В залежності від методу різняться механізми зміни цін.

Всього існує три методи розрахунку змін цін - абсолютне значення, зміна від ціни товару та зміна від ціни приходу. Про кожен з них поговоримо більше детально.

Метод зміни цін «Абсолютне значення»

Цей метод є найпростішим у налаштуваннях. Його суть заключається в зміні всіх цін товарів на одну певну.

Це працює наступним чином: ви вказуєте цифру у полі. Саме вона буде застосована для всіх товарів. Наприклад, якщо ви пропишите 100 гривень, то усі обрані товари коштуватимуть 100 гривень.


Тобто механізм роботи дуже простий і зрозумілий - яку ціну напишете, така і буде назначена всім товарам.

Метод зміни цін «Від ціни товару»

Вже в назві методу криється його сенс - нова ціна формується від іншої обраної ціни товару. В такому випадку ми можемо порахувати нову ціну на основі будь-якої іншої ціни.

Першочергово нам необхідно обрати базову ціну, відповідно до якої відбуватиметься перерахунок. Це може бути прихідна, роздрібна, гуртова або будь-яка інша присутня у вашій системі.

Далі потрібно обрати дію над базовою ціною. Тобто те, яким чином проводитиметься зміна ціни відповідно до базової. Є три варіанти - встановлення рівною розрахунковій ціні, додавання значення, віднімання значення.

При встановленні ціни рівною розрахунковій ціні - остаточна ціна буде дорівнювати обраній базовій.


В прикладі продемонстровано, що прихідна і роздрібна ціна тепер дорівнюють одна одній.


При додаванні значення вноситься сума або відсоток, котрий потрібно добавити до базової ціни. Наприклад, при встановленні суми 125 грн - ціни на усі обрані товари піднімуться на 125 грн. Аналогічно працює і з відсотками. При додаванні значення у 10% ціни виростуть у відсотковому співвідношенні відповідно цьому.

При цьому вам також необхідно обрати спосіб заокруглення. Це може бути - до цілого числа або до 2 десяткових знаків.


Результат виглядає наступним чином:


При відніманні значення система працює за таким самим алгоритмом, як і при додаванні значення. Відмінність - перерахунок відбувається не в плюс, а у мінус.

Спочатку потрібно обрати базову ціну. Відповідно до неї відбуватиметься формування нової ціни.

Далі обираєте «відняти значення» та вкажіть суму або відсоток, який буде вираховуватись з базової ціни.

Крім того, вкажіть спосіб заокруглення - до цілого числа або до 2 десяткових знаків.


В результаті ціни перераховуються відповідно до базової ціни і показується результат у товарах.


Саме таким чином відбувається перерахунок цін від обраної базової ціни товару. Нагадуємо, що крім прихідної, ви також можете використати роздрібну, гуртову або будь-яку інші, внесену у систему.

Метод зміни цін «Від ціни приходу»

Метод «Від ціни приходу» є найскладнішим у налаштуванні, але при цьому він багатофункціональний. Основний сенс полягає у тому, що використовується ціна з документа приходу. Зверніть увагу, що це не прихідна ціна, а ціна саме від прихідного документа.

Давайте покроково розберемо, як налаштувати такий тип перерахунку.

Крок 1. Налаштування базової ціни

Вище ми описували ситуацію, як ми обираємо базову ціну. Нею може стати абсолютно будь-яка ціна, котра представлена на платформі. Наприклад, прихідна або роздрібна.

Крок 2. Вибір способу відбору ціни

Саме ці налаштування мають свої особливості, тому їх варто зрозуміти. Після детального розбору ви зможете швидко та максимально ефективно користуватись цим методом.

У цьому полі ми вказуємо те, як ми хочемо, щоб знайшлась інформація по приходу. Адже часто є велика кількість постачань і всі вони можуть бути по різних цінах. В такому випадку немає однієї сталої ціни товару, як, наприклад, у методі «від ціни товару», де використовується ціна з картки товару.

При методі «від ціни приходу» можна налаштовувати, яку саме ціну приходу взяти за основу розрахунку. Тобто це створює більшу гнучкість системи.


Існують наступні способи відбору ціни:

  • Метод FIFO (First In, First Out) працює по принципу «перший прийшов - перший пішов». Тобто при ньому система вибере ціну найпершої партії і на її основі будуть проводитись дії.
  • Метод LIFO (Last In, First Out) має алгоритм «останній прийшов - перший пішов». Таким чином систему обирає ціну з останньої партії.
  • Найдорожча ціна партії у залишку - з усіх товарів, котрі є в залишку, обирається та ціна, яка є найвищою відповідно до документів приходу. До прикладу, залишились товари з трьох партій. Серед них ціна приходу першої партії - 250 грн, другої - 285 грн, третьої - 244 грн. Таким чином система обере ціну з другої партії, адже вона найвища.
  • Найнижча ціна партії у залишку - працює аналогічно, але обирається найнижча ціна серед доступних у залишку по партіях.
Крок 3. Вибір дії над базовою ціною

Завершальним етапом є вибір дії, яка виконуватиметься над базовою ціною. Про це ми вже більш детально говорили у минулому методі.

Нагадуємо, що є три варіанти - встановлення ціни рівною розрахунковій ціні, додавання значення та віднімання значення ціни.

Ви так само можете обрати додавання чи віднімання відбудеться у певній сумі або ж відсотково.

Таким чином налаштування цього методу закінчується. В загальному ви встановлюєте базову ціну, спосіб пошуку базової ціни в залежності від способу та дію над нею.

Також у методі «Від ціни приходу» є ще одна додаткова опція - перерахунок за поточним курсом валют. Вона дозволяє перерахувати ціну приходу не по старому курсу, котрий використовувався в документі приходу, а по останньому курсу із довідника «Курси валют». Це особливо актуально при зміні та стрибанні курсу.

Після усіх налаштувань потрібно натиснути кнопку «Запустити» та розпочати розрахунок. Процес буде відбуватись деякий час в залежності від кількості цін. Далі сторінка перезавантажиться і ціни у всіх обраних товарах оновляться.

Зверніть увагу, зміна цін - необоротна операція, тому ви не зможете їх повернути назад. Саме тому користуйтесь цією функцією розсудливо та обережно. Радимо закрити цю функцію правами доступу, щоб тільки певні користувачі могли здійснити перерахунок.

Платформа Skynum - багатофункціональна система, котра дозволяє проводити налаштування навіть найскладніших перерахунків. Завдяки цьому знижується ризик людського фактора та створюється комфортна робота.

Зміна цін в нашій програмі працює за різними механізмами, тому абсолютно кожен зможе знайти для себе ідеальну методику залежно від потреб та ситуацій.