Облікова ціна товарів на складі - це певна ціна, згідно з котрою проводиться облік товарів. Вона може бути іншою на різних складах та магазинах, тому потребує окремих налаштувань.

Часто у зв’язку з певними моментами та правилами виникає необхідність вести облік товарів не по прихідним цінам, а по продажним.. Як бути у цьому випадку?

В першу чергу нам потрібно вказати, що прихід товарів з цього складу буде відбуватись не в ціні приходу, а в ціні продажу.

Про те, як відбувається зміна облікової ціни та яким чином це працює, і буде йти мова в цій статті.

Зміна облікової ціни

Для того, щоб змінити облікову ціну на складі, перейдіть в «Налаштування», оберіть розділ «Довідники» та знайдіть «Склади та магазини».


Як вже було сказано вище, для кожного магазину чи складу встановлюється окремо облікова ціна. Перед вами буде доступний список усіх складів. Навпроти кожного прописана своя облікова ціна товарів.


Оберіть необхідний вам склад або магазин та перейдіть на нього для редагування. Перед вами з‘явиться нова сторінка з відповідними полями. В нашому випадку цікавить поле «Облікова ціна товарів на складі». Тут ви можете її змінити.

Серед доступних варіантів є ціна приходу, продажна ціна та автономно.


  • Ціна приходу - ціна, котра вказується при оприбуткуванні товару документами «Оприбуткування» та «Надходження від постачальника»; згідно з нею і проводитиметься облік у всіх документах по цьому складу.
  • Продажна ціна - роздрібна, гуртова та будь-яка ціна, яка зазначається в документі «Переміщення» зі складу до магазину (або зі складу, в якому ведеться облік в цінах приходу, до складу, в якому ведеться облік в цінах продажу), а також прихідна ціна товару, яку зазначено в документі «Оприбуткування» в магазині. Це дозволяє вести облік, не маючи первісної прихідної ціни.
  • Автономно - використовується для ізольованого окремого складу, де немає обліку залишків та оборотів. Більш детально про цю функцію можна прочитати в статті про створення довідників «Склади та магазини».

Зазвичай для складів, де зберігаються товари, за замовчуванням залишають ціну приходу. Для магазинів, куди зі складу направляється товар, використовують продажну ціну. Це дозволяє відслідкувати залишки на складах відповідно до цін при оприбуткуванні, а також вести облік в магазині згідно з продажними цінами.

Переміщення товарів зі складу в магазин

Коли облікова ціна для складу стоїть прихідна, а для магазину - продажна, то при переміщенні потрібно правильно вказати тип ціни.

Яким чином це зробити? Перейдіть в наступні розділи «Товари - Внутрішній облік - Переміщення» та створіть новий документ.


Далі в документі «Переміщення» вказуємо наступну інформацію:

  • Зі складу - з якого складу переміщається товар.
  • На склад - на який магазин переміщається товар.
  • Тип ціни - основне поле, котре і свідчить про те, за якою ціною надалі буде вестись облік. Тут вказуємо роздрібна або гуртова, адже ми переміщаємо товар зі складу на магазин.
  • Товарні рядки - рядки з даними про товар, котрий переміщається.

Детальніше про роботу з переміщеннями ми писали в окремій інструкції щодо цього функціоналу.


Зверніть увагу, що в товарні строки буде підтягуватись ціна продажу з карточки товару.

Після активації документа товар з’явиться в залишках на магазині по тій ціні, що була вказана в документі «Переміщення», тобто за продажною. Зі складу товар буде списаний.

Переміщення товарі зі складу на склад

Інший варіант переміщення товарів - зі складу на склад, де в обох випадках облікова ціна товарів - прихідна.

Створюємо документ «Переміщення» таким чином, як вказано вище, - «Товари - Внутрішній облік - Переміщення».

В налаштуваннях документа вносимо таку інформацію:

  • Зі складу - з якого складу товар надходить.
  • На склад - на який склад товар надходить.
  • Тип ціни - облікова ціна, котра в такому випадку вказується як прихідна, адже товар переміщується між рівнозначними в обліковій системі складами.
  • Товарні рядки - інформація про товари, що переміщуються.


Тобто головна відмінність - зміна типу ціни, що і впливає на облік на різних складах чи магазинах.

Правила переміщення товарів в системі

Існує дві основні умови переміщення:

  • Якщо в товарному рядку прописується існуюча облікова ціна, то на складі, який її передає, товар спишеться по цій ціні, а склад, який її приймає, оприбуткує товар також по цій ціні.

Наприклад, на одному складі товар обліковується за прихідною ціною. Ми переміщуємо його на інший склад, вказуючи також прихідну ціну. Таким чином товар з одного складу списується в прихідній ціні і поступає на інший в цій же ціні.

  • Якщо ж на складі, який передає, немає товару по вказаній ціні, то товар спишеться по тій ціні, котра наявна за методом FIFO (той товар, котрий поступив перший, спишеться також першим). При цьому оприбуткування на інший склад відбудеться по ціні, що вказана в товарних рядках документу «Переміщення».

Для цього прикладу уявимо, що при переміщенні вказується роздрібна ціна. Але на складі, з якого відбувається переміщення такої ціни немає, є лише прихідна. У такому випадку списання відбуватиметься за тією ціною, котра все ж таки наявна на складі. А склад прийме товар за тією ціною, що вказана в документі.

Облікова ціна відіграє важливу роль у правильному налаштуванні внутрішнього обліку, адже різні склади та магазини можуть мати різну ціну обліку. Система Skynum дозволяє працювати та взаємодіяти з різними складами незалежно від їх особливостей.