Комп’ютери - це необхідний довідник, який створюється для налагодження торгівлі через різні пристрої. Свого роду довідник «Комп’ютери» є сукупністю певних налаштувань, котрі обираються для кожного пристрою. Це зручно та ефективно, адже процес торгівлі працює злагоджено та контрольовано.

Для правильної роботи та ведення товаро-бухгалтерського обліку необхідно додавати усі пристрої, за якими працюють касири. Це можуть бути ноутбуки, комп‘ютери, планшети та POS-системи, тобто всі пристрої, через які касири працюють в касовій програмі Skypos.

Вибрати певний комп‘ютер достатньо лише один раз з кожного пристрою. Це виконується при вході в касу. Якщо ви вже працювали з даного пристрою, то система запам‘ятовує його і надалі підключення відбувається автоматично.

Тобто комп’ютери - це уособлене поняття усіх пристроїв, на яких працює касова програма. Кожен пристрій має свої налаштування, враховуючи склад, тип ціни та фіскальний реєстратор, які використовуються в тій чи іншій касовій точці.

Комп’ютер для АРМ касира Skypos

Автономне робоче місце касира - основна програма, через яку відбувається реалізація товарів, тому налаштування роботи з ним відіграє важливу роль. Розберемо, як вперше запустити касу Skypos та обрати свій комп’ютер.

Для відкриття касової програми у розділі «Торгівля» натисніть на кнопку Skypos. Таким чином перед вами завантажиться сторінка входу в касу.


Далі потрібно увійти у касову програму, увівши свій логін та пароль, який використовується для входу на платформу.

Після цього відкриється сторінка, де ви зможете вказати комп’ютер, мову інтерфейсу та налаштувати банківський термінал.


Зверніть увагу, що за замовчуванням не буде доступний вибір комп’ютерів. Для цього їх спочатку потрібно створити в довідниках. Про те, як це зробити, поговоримо далі.

Створення комп’ютера

Щоб створити комп’ютер для використання його на певному пристрої, необхідно перейти в «Налаштування». У розділі «Довідники» оберіть «Комп’ютери». Далі на сторінці, що з’явилась натисніть «Додати комп’ютер».


Тепер необхідно заповнити поля при створенні нового комп’ютеру, тобто додавання ще одного пристрою.


Розберемо основні поля:

  • Назва - найменування, яке буде зручним для вас у використанні.
  • Склад - магазин або склад, звідки буде списуватись проданий товар.
  • Тип ціни - та ціна, за якою буде відбуватись продаж.

Фіскальний реєстратор, фіскальний ключ і податкова ставка належать до налаштувань реєстратора розрахункових операцій.

  • Фіскальний реєстратор - з переліку необхідно обрати програмний РРО, який використовуєте. На цей час Skynum підтримує роботу з Checkbox.
  • Фіскальний ключ - можна знайти на платформі Checkbox, це ключ ліцензії каси.
  • Податкова ставка обирається та, яка буде використовуватись для даного пристрою. Про створення та роботу з податками більш детального можна дізнатись в інструкції «Налаштування податків».
  • Шаблон друку чека вказується з вже наявних. Створити та налаштувати шаблони можна в «Довідники» - «Шаблони друку».

В кінці натисніть «Зберегти» і довідник «Комп’ютер» буде створений та готовий до використання. Його ви зможете побачити при першому вході в касову програму Skynum.


Таким чином ви прив’язуєте певний пристрій до вибраного комп’ютера.

Редагування та видалення комп’ютерів

На платформі ви можете редагувати комп’ютери, змінюючи назву, тип ціни або інші налаштування.


Видалення має свої особливості. Ви не зможете видалити певний комп’ютер, якщо через нього вже були проведені будь-які продажі.

Налаштування комп’ютерів дозволяє працювати з різних пристроїв та оптимізувати продажі у більш зручний і ефективний спосіб.

Читайте корисну інформацію про роботу з платформою в Базі знань: