Податки є обов‘язковим моментом у веденні бізнесу в Україні. Кожен підприємець має свою систему оподаткування, згідно з якою оплачує податки. Їх відсотковий розмір може різнитись в залежності від системи. Для більш зручної роботи з податками створюються довідники з вказанням всієї необхідної інформації. Skynum дозволяє створення довідників для необмеженої кількості податків.

Як створити довідник «Податки»?

Щоб додати податок в систему перейдіть в розділ «Налаштування» та в «Довідники» оберіть пункт «Податки». Натисніть на кнопку «Додати податок».


Перед вами відкриється вікно з полями для заповнення. Давайте розберемо, що і як потрібно заповнювати в цих полях.


  • Унікальний код податку - це спеціальний код податку, котрий встановлюється у системі. Якщо наявна інтеграція платформи Skynum з будь-якою іншою системою, то вказуємо той код, який вже є в системі, з якою відбувається синхронізація. При відсутності будь-яких інтеграцій можна вказувати будь-який код.
  • Назва - найменування податку, який вноситься в систему.
  • Текстовий символ (літера) - літерне позначення податкової ставки. Наприклад, літерне позначення ставки ПДВ - це літера А, Б, В і т.д. Вона відповідає групі товарів, продаж яких оподатковується однією ж і тією самою ставкою. Так літера «А» позначає ті товари, що оподатковуються ПДВ за ставкою 20%.
  • Податкова ставка - розбір ставки податку у відсотковому визначенні.
  • Додатковий збір (Акцизний збір) - додатковий відсотковий розмір збору, який використовується тільки для тих підприємств та компаній, котрі продають акцизні товари (алкоголь та/або табачні вироби).

Після заповнення всіх полів натисніть «Зберегти» і податок буде добавлений в систему.

Дізнайтесь ще більше інформації про роботу і налаштування довідників в Базі знань: