У кожному магазині представлені різноманітні типи цін. Вони змінюються в залежності від ситуації, коли реалізуються товари. Для товарів ви можете указувати декілька цін, які надалі будуть відображатись в документах.

За замовчуванням в кожній картці товару вказані базові ціни. Серед них доступні:

  • роздрібна ціна - ціна, яка вказана для стандартного продажу в роздріб;
  • гуртова ціна - ціна, яка вказана для стандартного гуртового продажу;
  • прихідна ціна - ціна, яка є закупівельною;
  • мінімальна ціна - ціна, яка вказує на мінімальну вартість товару, щоб не допустити продажу в мінус.


Бувають випадки, коли базових цін не вистачає. В такому випадку необхідно створювати додаткові ціни для реалізації на платформі цінової політики компанії.

У випадку, коли не вистачає базових цін власники магазинів в залежності від ситуації самостійно вирішують, коли їм необхідно створити ще додаткові ціни. Варіантів може бути безліч. Розберемо найбільш популярні та часті:

  • Ціна для інтернет-магазину

Якщо у вас крім офлайн-бізнесу є ще інтернет-магазин, то досить часто необхідно додавати ще окреме поле ціни для нього. Це потрібно через можливе встановлення нижчих цін в онлайн-магазині.

  • Ціна для мережевих магазинів

Мережевий бізнес, котрий має магазини у різних містах, потребує створення окремих цін для кожного міста. Це може бути пов’язано з внутрішнім ринком на певній локації або ж умовами транспортування тих чи інших товарів. Саме тому ціни відрізняються за географічним розміщення торгової точки.

  • Ціни для програми лояльності

Серед доступних програм лояльності в Skynum є «Спеціальна ціна». Вона дозволяє продавати товари за іншими цінами. Ви можете налаштувати цю програму лояльності після створення спеціального типу ціни, а далі встановити її для певної групи контрагентів.

Створення ціни продажу

Щоб створити додаткову ціну перейдіть в «Налаштування», оберіть в «Довідники» розділ «Ціни продажів». Далі потрібно лише натиснути кнопку «Створити». У новому вікні введіть назву та збережіть.


Нова ціна з’явиться в картці товару, де ви її можете вказати. Якщо розмір ціни не буде вказаний, то при її використанні буде всюди прописано нуль (0). При цьому ви у будь-який момент зможете відредагувати ціну у документі.

Для видалення або редагування певної додаткової ціни потрібно натиснути на неї в загальному списку в розділі «Ціни продажів».

Як використовуються ціни продажів?

Довідники «Ціни продаж» необхідні в різних розділах для використання потрібних типів цін. Наприклад, в документі «Товарна накладна» є поле, де потрібно обрати певний тип ціни, за яким буде оформлятись накладна. При зміні типу ціни перед вами відкриється вікно з запитанням щодо перерахунку цін згідно обраного типу. Таким чином ви зробите доступним відпуск товарів по іншій ціні.


Також новостворена ціна з’явиться у картках товару, де її можна буде вказати і надалі змінити при потребі.


Створення додаткових цін дозволяє краще та ефективніше налагодити процес продажу за індивідуальними потребами. Саме тому ця функція є необхідною у торгівлі.

Дізнайтесь більше корисної інформації у нашій Базі знань: